TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir’de sona erdi

ANKARA (AA) Bu yıl 12'ncisi düzenlenen ve 9 gün süren TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir etabıyla tamamlandı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya göre, TOSFED ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının desteğiyle gerçekleşen organizasyonun başlangıcı 20 Ağustos'ta Hatay'da yapıldı.

Toplam 84 araç ve 115 sporcunun katıldığı TransAnatolia Rally Raid, Hatay, Osmaniye, Feke, Bakırdağ, Melikgazi, Felahiye, Sivrialan, Kayseri, Develi, Aladağ, Çelikhan, Bolkar, Taşkale, Obruk, Tuz Gölü, Mihalıççık ve Eskişehir etaplarında toplam 2 bin 800 kilometreden oluştu.

Eskişehir Şehir Ormanı Ekoturizm Alanı'nda gerçekleşen ödül töreniyle sona eren organizasyonun otomobil kategorisinde, Ahmet BağceUğur Tepe birinci, Hüseyin KurtÖzaydın Dölek ikinci ve Mithat DikerErdal Oral ikilisi ise üçüncü oldu.

SSV kategorisinde, İsrafil AkyüzTimur Sancak birinciliği, Barbaros YangınAli Osman Kutanoğlu ikinciliği, İtalyan Federico ButtoMartino Albertini çifti ise üçüncülüğü elde etti.

Kamyon kategorisinde yarışan İtalyan Marino Mutti ve Andrea Mazzoleni ikilisi de yarışı ilk sırada tamamladı. Raid kategorisini kazanan ikili ise Turgay DüzcüAnıl Gençtürk olurken, Jale ÖzelAyşegül Telli çifti ikinci ve Ahmet Terece ve Ulaş Germen ikilisi de üçüncü olarak podyuma çıktı.

Kaynak: AA
 
Üst Alt